Witamy na Kaszubach!

Warto odwiedzić

Zamek w Bytowie Zamek krzyżacki w Bytowie

W centrum Bytowa możemy zwiedzać doskonale zachowany zamek krzyżacki z ciekawą ekspozycją historyczno-etnograficzną. No i udostępniona do zwiedzania jest spora część zamku, z fragmentem muru kurtynowego. Muzeum pod dachem, więc ciekawa propozycja na deszczowe dni.

Dom na głowie Dom "stojący na głowie"

Jedną z atrakcji Centrum Promocji Regionu w Szymbarku jest m.in. "dom stojący na głowie". Wybierając sie do niego w sezonie warto wiedzieć że przyjeżdżają tam starszne tłumy. Najlepiej być na samo otwarcie ok. 9.00, bo potem stoi się nawet w kilkugodzinnej kolejce... Sam dom na głowie to kilkanaście minut zwiedzania, jednak Centrum dostarcza wielu innych atrakcji, niestety w dużej części mocno "skomercjalizowanych".

Skansen we Wdzydzach Skansen we Wdzydzach

Na obszarze kilkudziesięciu hektarów malowniczego, pagurkowatego terenu rozciąga się świat z innej epoki. Drewniane, kryte strzechą zagrody, wiatraki, malownicze dworki... W sezonie także wiele dodatkowych wystaw, zajęcia (np. nauka kaszubskiego w szkole z klęczeniem na grochu i pisaniem gęsim piórem). Także karczma z regionalnymi potrawami. Na długi, spokojny spacer.

Muzeum kolejnictwa Parowozownia Kościerzyna

To unikalne, prowadzone przez Zakład Taboru w Gdyni muzeum kolejnictwa. Położone niedaleko dworca kolejowego w Kościerzynie jest jednym z największych tego typu obiektów w Polsce. Udostępnionych do zwiedzania jest kilkadziesiąt parowozów, wagony kolejowe, drezyny itp.

Spływ Słupią Spływ kajakowy Słupią

To naprawdę przepiękna rzeka. Bardzo zróżnicowana, o średniej trudności. Dla zupełnie początkujących fragmentami może być dość trudna, ale ile satysfakcji po przepłynięciu... Na jednodniowy wypad zapoznawczy polecamy odcinek od Soszycy w stronę Gałęźni, choć może na jeden raz to być spory wysiłek.

© Copyright 2011 Majedrzeje™