O naszym domu

O naszym domu

Nowoczesna wygoda i funkcjonalność z tradycyjnym kaszubskim stylem

Kaszubski Dom

To miejsce zauroczyło nas od pierwszego wejrzenia. Niewielkie jeziorko, okolone pasem łoziny, z jednym brzegiem pokrytym potężnym pływającym mszarem, a drugim porośniętym starym lasem, pełnym potężnych dębów. Z wodą ciemną jak kawa, na której w słońcu rozkwitały niczym zielone wyspy kępy lilii wodnych i nenufarów.

Wokół wznosiły się niewysokie pagórki, pokryte łanem falującej w łagodnych podmuchach wiatru trawy, ziół różnobarwnych kwiatów… Gdzieniegdzie wybijały się kępy młodych brzóz, wśród których rosły całe dywany kozaków.

Widok domu od jeziorka. Trudno nie zakochać się w takim miejscu. Jeszcze trudniej nie naruszyć jego magicznego wręcz uroku budową domu. Dlatego szukaliśmy formy, która będzie potrafiła się wtopić w ten krajobraz, żyć rytmem otaczającej natury. Być tak samo na miejscu, jak sarny, żurawie, kruki, orły, bociany.

Taki projekt przygotował dla nas architekt Jan Sabiniarz. Inspirując się rozwiązaniami tradycyjnych domów kaszubskich, stworzył dom łączący nowoczesną wygodę i funkcjonalność z tradycyjnym stylem i rozwiązaniami konstrukcyjnymi. Dołożyliśmy przy tym swoja cegiełkę przy wykończeniu wnętrza, przy elewacjach i urządzaniu pokoi. Tak by choć nowy, zdawał się być łącznikiem z odległą przeszłością. By piękno krajobrazu, znalazło swoja kontynuację w pięknie architektury.

Jezioro opodal domu. Dziś z przyjemnością prezentujemy Państwu to miejsce, zapraszając w nasze gościnne progi. Nie znajdą tu Państwo luksusów i przesadnej wygody. Nie zaoferujemy też gotowego wyżywienia. Ale znajdą u nas Państwo spokój i harmonię. Ciszę i bliskość przyrody. Nasz dom jest także wspaniałą bazą wypadową na dalsze wycieczki. Piesze, rowerowe, kajakowe i samochodowe. Kaszuby oferują Państwu niezwykłą wręcz mnogość atrakcji, a nasz dom położony blisko ich serca, jest świetnym miejscem, by z nich korzystać.

Dom Kaszubski, Sierżno 292/8, 77-100 Bytów | Tel: +48 601 314 822marcin@dom-kaszubski.pl

© Dom Kaszubski 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda