Ścieżki przyrodnicze

Ścieżki przyrodnicze

W okolicy zostało wyznaczonych kilka ciekawych Ścieżek przyrodniczych, które dzięki ustawionym na nich tablicom informacyjnym i oznakowaniu, umożliwiają wędrówki po nieznanym terenie.

Leśne uroczysko

Ścieżka przyrodnicza oznakowana kolorem zielonym wiedzie przez kompleks jeziorek dystroficznych i lasów bagiennych. Dojazd do ścieżki: z drogi wojewódzkiej nr 228 z Bytowa do Kartuz należy zjechać w prawo, na parking, niedaleko Pomyska Wielkiego.

Czytaj więcej

Szlakiem bytowskich jezior lobeliowych

Ścieżka przyrodnicza prowadzi przez lasy na południe od Pomyska Wielkiego. Po drodze można podziwiać m.in. dwa jeziora: Głęboczko i Stary Staw. Trasę oznakowano kolorem czerwonym. 

Czytaj więcej

Szlakiem Otto Smaliana w las

Ścieżka przyrodniczo-historyczna wiedzie przez rezerwat „Bukowa Góra nad Pysznem” i nad jezioro Pyszno. Choć można ją przejść w ciągu kilkudziesięciu minut, spacerowicze zainteresowani historią i naturą spędzają na niej nawet kilka godzin. 

Czytaj więcej

Wśród leśnych jezior i bagien

Ścieżka przyrodnicza o raczej specjalistycznym charakterze, przeznaczona dla osób, które interesują się ekosystemami wodnymi i bagiennymi. Trasa oznakowana jest czerwonym kółkiem na białym tle i wiedzie przez lasy na wschód od Rekowa. 

Czytaj więcej

Atrakcje przyrodnicze okolic Rekowa i Płotowa

Wybierając tę trasę, wejdziemy na najwyższe na Pojezierzu Bytowskim wyniesienie morenowe, oglądając po drodze jezioro lobeliowe, torfowisko kotłowe, lasy i miejsce po dawnej osadzie. Jest to ścieżka typowo przyrodniczo-turystyczna. 

Czytaj więcej

Dąbrowa Rzepnicka

Trasa oznakowana zielonym liściem dębu wiedzie poprzez piękne drzewostany liściaste usytuowane wśród morenowych pagórków i dolin. Wędrując tą ścieżką przyrodniczą, można miło spędzić czas na świeżym powietrzu, wśród szumu drzew oraz zyskać wiedzę na temat gospodarki leśnej. W rzepnickim lesie stworzona została trasa do uprawiania orientacji sportowej.

Czytaj więcej

Gołębia Góra

Ścieżka przyrodnicza prowadząca przez lasy mieszane i sosnowe oraz rezerwat przyrody „Gołębia Góra” – są to jedne z najpiękniejszych zakątków Parku Krajobrazowego „Dolina Słupi”. Po drodze można zobaczyć m.in. ponad dwustuletnie drzewa. Ścieżka wiedzie też fragmentem doliny Słupi, docierając do rzeki.

Czytaj więcej

Las nad jeziorem Mądrzechowskim

Ścieżka przyrodnicza prowadząca przez rezerwat „Las nad Jeziorem Mądrzechowskim” pozwala podziwiać przepiękny wielogatunkowy drzewostan liściasty, z charakterystycznym runem, które w okresie wiosennym tworzy przepiękne kobierce kwitnących roślin. 

Czytaj więcej

Spływy kajakoweNastępny

zobacz również

Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

W okolicy istnieje dużo malowniczych szlaków turystycznych, zarówno rowerowych jak i pieszych. więcej
Rezerwaty przyrody

Rezerwaty przyrody

W najbliższej okolicy Domu Kaszubskiego znajdziemy aż 6 rezerwatów przyrody. więcej
Dolina Słupi

Dolina Słupi

Park Krajobrazowy "Dolina Słupi" został utworzony w 1981 roku i jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Powierzchnia jego wynosi 37.040 ha, a wraz ze swoją ... więcej

Dom Kaszubski, Sierżno 292/8, 77-100 Bytów | Tel: +48 601 314 822marcin@dom-kaszubski.pl

© Dom Kaszubski 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda