Szlaki turystyczne

Szlaki turystyczne

W okolicy istnieje dużo malowniczych szlaków turystycznych, zarówno rowerowych jak i pieszych.

Szlak rowerowy pn. Szlak Zwiniętych Torów

Szlak rowerowy pn. Szlak Zwiniętych Torów (161 km) z Miastka przez Tuchomie, Bytów, Kozin, Lębork do Łeby. Na terenie gminy Bytów trasa ma długość ok. 24 km. Szlak powstał na bazie starych nasypów kolejowych, po których jeszcze przed wojną poprowadzono linię kolejową łączącą Miastko z Lęborkiem. Do naszych czasów przetrwał jedynie urokliwie wijący się utwardzony szlak. Na terenie gminy Bytów szlak oznaczony jest kolorem niebieskim, ma długość 24 km i prowadzi od jeziora Długiego w okolicach Niezabyszewa przez Chomice, Bytów (ul. Szarych Szeregów, Stary Dworzec, Wolności, 1-go Maja), Pomysk Wielki do Soszycy.

Szlak rowerowy pn. Szlak Elektrowni Wodnych

Szlak rowerowy pn. Szlak Elektrowni Wodnych w Dorzeczu Słupi z Soszycy przez Gałąźnię Małą, Konradowo, Krzynię, Skarszów Dolny (elektrownia na rzece Skotawie) do Słupska. Szlak rozpoczyna się przy elektrowni wodnej w Soszycy. Na wyznaczonym szlaku możemy podziwiać unikatowy w skali europejskiej system hydroenergetyczny dorzecza Słupi.

Szlak pieszy niebieski pn. Kraina lasów i jezior

Szlak pieszy niebieski pn. Kraina lasów i jezior (112 km) z Żydowa przez Miastko, Rekowo, Płotowo, Sierzno, Bytów, Pomysk Wielki, Parchowo, Parchowo do Jasienia. Atrakcją szlaku jest zabytkowe miasto Bytów, wsie letniskowe Parchowo i Jasień, duży kompleks leśny i największe jeziora Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. W Bytowie szlak biegnie ulicami Leśną, Miastecką, Dworcową, Wolności, 1-go Maja, Mierosławskiego do Jeziora Jeleń. Jednym z charakterystycznych punktów na szlaku jest bytowski zamek.

Szlak pieszy żółty pn. Dolina Słupi

Szlak pieszy żółty pn. Dolina Słupi (95 km) z Bytowa przez Gostkowo, Gałęźnię Małą, Dębnicę Kaszubską, Słupsk do Ustki. Szlak rozpoczyna się w Bytowie przy XIV-wiecznym gotyckim zamku. W większości szlak prowadzi przez polne drogi. Atrakcją tej trasy jest rzeka Słupia, jej dolina i towarzyszące jej krajobrazy, pomniki przyrody.

Spływy kajakowePoprzedni
Rezerwaty przyrodyNastępny

zobacz również

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe

W okolicy spotkamy sę z bogatą ofertą spływów kajakowych. Liczne rzeki i zróżnicowane pod wzgledem trudności szlaki kajakowe spełnią wymagania zarówno początkujących ... więcej
Zamek krzyżacki w Bytowie

Zamek krzyżacki w Bytowie

Zamek krzyżacki z przełomu XIV i XV wieku (1398 - 1405), zbudowany na planie prostokąta. Posiada trzy baszty okrągłe (Młyńska, Różana i Polna) oraz czworoboczną wieżę ... więcej
Dolina Słupi

Dolina Słupi

Park Krajobrazowy "Dolina Słupi" został utworzony w 1981 roku i jest jednym z najstarszych parków krajobrazowych w Polsce. Powierzchnia jego wynosi 37.040 ha, a wraz ze swoją ... więcej

Dom Kaszubski, Sierżno 292/8, 77-100 Bytów | Tel: +48 601 314 822marcin@dom-kaszubski.pl

© Dom Kaszubski 2020 -2024   |   Polityka prywatności

Ta strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

więcej Zgoda